Naprawa i programowanie liczników

Korekta licznika*

Producenci pojazdów nie zaprzestali na zapisie stanu kilometrów tylko w zestawie wskaźników. Nowoczesne pojazdy wyposażone są w systemy przesyłu danych pomiędzy elektronicznymi jednostkami sterującymi, dlatego rzeczywisty stan kilometrów w pojeździe zapisywany jest i przechowywany w wielu modułach elektronicznych, a w niektórych pojazdach również w kluczykach (np. Mercedes-Benz czy BMW).
Nasza firma profesjonalnie i bezpiecznie wykona korekcję licznika. Zmienimy zapis kilometrów w samym zestawie wskaźników lub w zestawie wskaźników i we wszystkich modułach sterujących, w których stan jest zapisywany. Po dokonaniu takiej operacji nie ma już możliwości ustalenia rzeczywistego przebiegu pojazdu.
*Prawo nie zabrania zmiany wskazań licznika we własnym samochodzie. Zabronione jest natomiast niepoinformowanie o tym fakcie przyszłego nabywcy.

Naprawa liczników

Oprócz zmiany stanu licznika zajmujemy się również naprawą tablic przyrządów. Usterki jakie naprawiamy dotyczą wskaźników, podświetlenia, wyświetlacza, i innych elementów przekazujących informacje kierowcy. W zestawie wskaźników oprócz stanu kilometrów zapisane są również dane dotyczące konfiguracji auta, numer identyfikacyjny pojazdu, itd. W niektórych modelach samochodów licznik jest też nierozłączną częścią fabrycznego zabezpieczenia pojazdu przed kradzieżą, tzw. immobilisera.
Jeśli z jakiś powodów naprawa będzie niemożliwa lub nieopłacalna, zaprogramujemy inny, używany licznik do Państwa auta.

Programowanie licznika na wersję europejską

W autach pochodzących z USA, Kanady lub Wielkiej Brytanii występują inne jednostki miary, np. przebieg liczony jest w milach, a temperatura podawana jest w stopniach Fahrenheita, itp. W niektórych pojazdach zmianę tych jednostek można wykonać ręcznie, w menu pojazdu, w innych tylko i wyłącznie w odpowiednim serwisie samochodowym. Usługa ta jest możliwa do wykonania również u nas.